У ДСНС попереджають про небезпеку протипіхотних мін

Протипіхотні міни бувають фугасні (тобто ті, що уражають силою вибуху) та осколкові (ті, що вражають елементами). Дуже багато таких мін піротехніки знешкодили на Дніпропетровщині, зокрема у Криворізькому районі. Але ворожі вибухівки все ще лишаються в лісах, полях, на берегах річок обстрілюваних районів.
Протипіхотні фугасні міни найчастіше встановлюють на поверхні або у товщі ґрунту. Принцип дії – натискний. Щоб така міна спрацювала, на неї треба наступити, впасти, надавити.
Протипіхотні міни осколкової дії в більшості випадків розміщують на поверхні чи у товщі ґрунту або маскують на деревах. Такі міни встановлюють на розтяжку або у керованому вигляді.
Через своє забарвлення протипіхотні міни підступно маскуються у природі, підкреслюють у ДСНС. Саме тому на час воєнного стану категорично заборонене відвідування лісів, парків та будь-яких територій, де ворог міг залишити смертельні пастки.
При виявленні міни треба негайно відійти на безпечну відстань та повідомити ДСНС про знахідку, зателефонувавши на номер 101, або у застосунку «Розмінування України». Завантажити додаток можна за посиланнями: для Android та для iOS.