У ДСНС попереджають про небезпеку протипіхотних мін

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Протипіхотні міни бувають фугасні (тобто ті, що уражають силою вибуху) та осколкові (ті, що вражають елементами). Дуже багато таких мін піротехніки знешкодили на Дніпропетровщині, зокрема у Криворізькому районі. Але ворожі вибухівки все ще лишаються в лісах, полях, на берегах річок обстрілюваних районів.

Протипіхотні фугасні міни найчастіше встановлюють на поверхні або у товщі ґрунту. Принцип дії – натискний. Щоб така міна спрацювала, на неї треба наступити, впасти, надавити.

Протипіхотні міни осколкової дії в більшості випадків розміщують на поверхні чи у товщі ґрунту або маскують на деревах. Такі міни встановлюють на розтяжку або у керованому вигляді.

Через своє забарвлення протипіхотні міни підступно маскуються у природі, підкреслюють у ДСНС. Саме тому на час воєнного стану категорично заборонене відвідування лісів, парків та будь-яких територій, де ворог міг залишити смертельні пастки.

При виявленні міни треба негайно відійти на безпечну відстань та повідомити ДСНС про знахідку, зателефонувавши на номер 101, або у застосунку «Розмінування України». Завантажити додаток можна за посиланнями: для Android та для iOS.

25.10.2022
Категорія: Надзвичайні події
Теґи: ДСНС міни