Чому спортсмену обов’язково потрібно приймати BCAA

Поділитись:
WhatsApp
Viber

BСАА — незамінні амінокислоти, тобто вони не синтезуються в організмі, проте при цьому становлять одну третину м’язового білка людини. Основними джерелами ВСАА вважаються молочні продукти, яйця, м’ясо, м’ясо птиці та риба. Харчові добавки з ВСАА також поширені і часто включаються в спортивне харчування. BCAA на muscle.ua відрізняються від більшості інших амінокислот тим, що вони розщеплюються не в печінці, а в м’язовій тканині.

Роль BCAA в організмі людини

Валін вважається одним із найактивніших компонентів для відновлення пошкоджених волокон м’язів. Коли спортсмен активно тренується, то неминуче виникають мікроушкодження м’язів. Відновлення ушкоджень призводить до збільшення м’яза обсягом. Прийом амінокислоти Валін допомагає прискорити процес відновлення, отже приросту м’язової маси. Застосування амінокислоти значно збільшує баланс азоту, що перешкоджає руйнуванню білка.

Лейцин підтримує нормальний рівень цукру на крові. Підсилює вироблення гормону росту. Допомагає прискорити відновлення м’язів після інтенсивного та тривалого тренінгу. Ізолейцин бере участь у формуванні гемоглобіну. Покращує постачання м’язів киснем. Стабілізує рівень цукру у крові. Підвищує силу та витривалість. Прискорює відновлення пошкоджених м’язів після тренування.

Найважливішою амінокислотою у цій трійці є лейцин. Встановлено, що прийом лейцину спільно з ізолейцином та валіном багаторазово посилює дію першого. Оптимальне співвідношення амінокислот становить: 2:1:1. На кожний мг валіну та ізолейцину припадає 2 мг лейцину.

Як приймати БЦА

Не менш важливий момент – як правильно приймати BCAA. Варто врахувати, що використання добавки в будь-якій формі і в будь-який час все одно вплине на розвиток і зростання м’язів, проте не завжди вийде цей ефект відчути.

У зв’язку з цим, найкращим варіантом вважається прийом ВСАА до їжі. Це дозволить амінокислотам безперешкодно потрапити до цільових м’язів за короткий проміжок часу — приблизно протягом 20 хв. Так мускулатура забезпечується поживними речовинами, підвищується продуктивність, знижується негативний вплив кортизолу, плюс у людини буде додаткове джерело енергії.

Смакові BCAA у формі порошку змішують з водою, а суміші без ароматизаторів через гіркий смак краще приймати у сухому вигляді, запиваючи достатньою кількістю рідини. З таблетками, капсулами та рідкими формами проблем не виникне.

Також можна додавати BCAA до протеїнових коктейлів і гейнерів для підвищення їх поживної цінності, проте час засвоєння незамінних амінокислот кратно збільшиться.

Якщо змішати БЦАА з іншими амінокислотними комплексами, ізотоніком, передтренувальним комплексом, енергетиком, швидкість всмоктування залишиться на колишньому рівні, а продуктивність на тренуванні зросте. Тому такий варіант вживання також дуже популярний.

Скільки грамів ВСАА приймати на день

Професійні тренери радять приймати 4-8 г амінокислот за один раз, як для схуднення, так і для набору м’язової маси. Кратність прийому – 1-3 рази на день.

Найбільш поширеними формами ВСАА, які можна знайти на muscle.ua, є таблетки/капсули та порошок.

Таблетована форма, на перший погляд, здається зручнішою за порошкову. Адже таблетки можна випити у будь-який зручний час без шейкера. Крім того, чисті амінокислоти мають гіркий смак, який не відчувається під час прийому таблеток.

Але максимальна доза ВСАА в одній таблетці не більше 1000 мг. А це означає, що вам треба випити мінімум 15 таблеток, щоб отримати 15 г амінокислот.

Порошкова форма дешевша, тому що вимагає менше виробничих процесів. При цьому для отримання добової дози необхідно випити лише 3 порції порошку.