Ехокардіографія: коли та для чого проводять УЗД серця

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Серцево-судинні захворювання посідають перше місце серед причин смертності у світі. Лікарі запевняють: багато випадків можна було б попередити завдяки своєчасній діагностиці та лікуванню. Одним із найефективніших методів виявлення хвороб серця є ехокардіографія в Києві, зробити яку пропонує медичний центр Oxford Medical.

Які захворювання можна діагностувати за допомогою ехокардіографії?

УЗД серця — це неінвазивна процедура, що дозволяє лікарям отримати детальну інформацію про структуру та правильність функціонування органу. За допомогою цього методу дослідження виявляють:

  • вроджені вади — дефекти міжпередсердної та міжшлуночкової перегородок, відкриту артеріальну протоку та інші патології;
  • захворювання клапанів — стеноз або недостатність;
  • ішемічну хворобу — ехокардіографія дає змогу виявити зони порушення;
  • тромби в порожнинах серця — саме вони можуть бути причиною інсультів;
  • пухлини — доброякісні та злоякісні новоутворення.

Регулярне проведення ехокардіографії рекомендоване людям, що належать до групи ризику. До неї входять пацієнти з високим кров’яним тиском, діабетом, ожирінням, курці, а також ті, хто має спадкову схильність до серцево-судинних захворювань. Проте навіть повністю здорові люди мають робити УЗД серця кожні 2-3 роки після 40 років та кожен рік після 60.

Як проходить УЗД серця: особливості процедури

Ехокардіографія — це безболісний та повністю безпечний метод діагностики, що не має протипоказань. У клініці Oxford Medical дослідження проводиться на сучасному обладнанні експертного класу від марки Philips.

Під час обстеження на зону грудей наноситься спеціальний гель, що покращує проходження ультразвукових хвиль. Лікар водить датчиком по грудній клітині, роздивляючись серце з різних ракурсів.

Фахівець фіксує все, що бачить на екрані, а після процедури пацієнт відразу отримує висновок. Після кардіолог аналізує отриману інформацію та зображення для встановлення точного діагнозу.