Гучномовці для студійного обладнання: різновиди та особливості

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Ядром акустичної апаратури є динамік, який також називають гучномовцем. Він може бути елементом різних пристроїв. Наприклад, закритої акустичної системи, що складається з ізольованої конструкції (пластикової або дерев’яної), всередині якої розміщено динамік. Також він є частиною рупора, що являє собою конусоподібну конструкцію і робить звук гучнішим.

Від якості та технічних характеристик гучномовця залежить чистота звуку, його повнота, а також інші характеристики. Якщо ви плануєте купити гучномовець, зазирніть в інтернет-магазин JAM, який спеціалізується на музичних інструментах, звуковому та іншому обладнанні для студії та сцени. У каталозі представлені динаміки розміром від 6 до 18 дюймів від різних брендів.

Якими бувають гучномовці та чим відрізняються між собою

Існує декілька різновидів динаміків, які розрізняють за частотністю:

  1. Низькочастотні. Їх діапазон починається зазвичай від 20 Гц. Вони видають звук на низьких частотах, що важливо для будь-якої музики, бо з ними вона має більш насичене звучання.
  2. Середньочастотні. Їх діапазон коливається у межах від 300 Гц до 2 кГц. Такі динаміки видають звуки на середніх частотах. Вони роблять звучання чіткішим та об’ємнішим.
  3. Високочастотні. Це класичні динаміки, якими користуються в студіях звукозапису. Працюють вони у широкому частотному діапазоні та забезпечують комфорт при роботі зі звуком.

Ще один вид гучномовців, якими користуються професіонали, — коаксіальні. Вони поєднують пристрої, які працюють на різних частотах. Такі динаміки вважаються універсальними системами, але й вартість у них вища.

Параметри вибору студійних гучномовців

Плануючи купити динамік, потрібно спершу визначитись із такими його параметрами:

  • Діаметр. Його важливо знати, щоб підібрати гучномовець правильного розміру відповідно до акустичної системи, частиною якої він стане.
  • Потужність. Від неї залежить гучність та чистота звуку. Залежно від виду динаміка потужність коливається від 61 до 1000 Вт.
  • Опір. Може бути 4, 6 та 8 Ом. Цей параметр важливо враховувати, коли потрібно комбінувати динамік із підсилювачем.

При виборі гучномовця потрібно також звертати увагу на його частотний діапазон (високий, низький, середній) та рівень чутливості, від якої залежатиме якість звуку та його гучність.

Вибирайте динамік у каталозі інтернет-магазину JAM, робіть замовлення, оплачуйте його, отримуйте обладнання і насолоджуйтеся крутим звуком в студії, вдома чи будь-де.