Різновиди твердопаливних котлів: який обрати

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Опалення приміщень із використанням електроенергії чи газу не завжди доступне та рентабельне. Тому власники приватних будинків у різних регіонах все частіше купують твердопаливні котли. Вони працюють на дровах, вугіллі, торфі, спресованих деревних відходах. Хоча топку потрібно періодично завантажувати та чистити, в умовах перебоїв з електропостачанням та відсутності газових магістралей твердопаливні котли стають оптимальним варіантом опалення.

Види котлів, що працюють на твердому паливі

Залежно від конструкції та особливостей згоряння палива, виділяють 5 різновидів котлів:

  • класичні — працюють на природній тязі, одного завантаження вистачає на 3-8 год, споживають навіть низькоякісне паливо;
  • піролізні — мають дві камери згоряння, дають мінімум відходів, одного завантаження вистачає на 12-24 год;
  • тривалого горіння — забезпечують максимальну віддачу тепла завдяки тому, що паливо горить зверху вниз, періодичність завантажень палива — 14-20 год;
  • пелетні — автоматизовані, оснащені об’ємними бункерами, потребують завантаження один раз на 2-4 дні;
  • комбіновані — підходять для різних видів палива, на одному завантаженні працюють 10-12 год.

Виготовляють ці види котлів зі сталі або чавуну. Є одноконтурні та двоконтурні моделі. Установлюють агрегати переважно на підлозі.

Нюанси, які треба врахувати при виборі твердопаливного котла

Опалювальний агрегат потрібно вибирати залежно від виду доступного палива та площі, яку потрібно обігрівати. Розмір опалювальної площі, на яку розрахований котел, вказано в технічних характеристиках.

Варто знати! Середній розрахунковий показник — 1 кВт потужності на 10 кв.м.

Також варто звернути увагу на матеріал та товщину теплообмінника — вона має бути не менша ніж 3 мм. Корисно дізнатися, яка тяга в котлі — природна чи примусова.

Твердопаливні котли — безпечні та надійні в експлуатації, економічні в плані використання палива та здатні обігрівати будинки з великою площею. Тому, попри необхідність періодичного завантаження та регулярної чистки, попит на них у приватному секторі постійно зростає.