Як правильно обрати найкращий термос?

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Збираючись на риболовлю або в піший похід на тривалий час, ми запасаємося зазвичай не лише їжею, але й улюбленими напоями. Погодьтесь, що прохолодним ранком чашка гарячої кави, яку ви п’єте біля ставу чи річки, не лише зігріває, але й бадьорить і дозволяє сконцентруватись. Саме в цьому нам допомагають термоси, які здатні протягом тривалого часу витримувати задану температуру напоїв.

Звісно, сьогодні на ринку можна знайти сотні різних моделей: деякі менш якісні та здатні протримати вашу каву гарячою хіба що дві-три години. Деякі навпаки — майже добу зберігають потрібну вам температуру напою за будь-яких умов, навіть в холодну погоду. Тож на що саме потрібно звернути особливу увагу, обираючи на ibis-gear.com термос туристичний? Ми зібрали перелік ключових критеріїв пошуку потрібної саме вам моделі.

Тривалість збереження тепла

Це, мабуть, найважливіший фактор вибору. Покупцям зазвичай цікаво, скільки годин чашка буде здатна зберігати гарячу температуру напою, що знаходиться всередині. Для цього ще на етапі виробництва термоси випробовують у специфічних або навіть екстремальних умовах.

Найдорожчі моделі, як заявляють виробники, можуть зберігати температуру напою ледь не 24 години. Однак, погодьтесь, що так довго ніхто чай або каву в термосі об’ємом один-два літри не триматиме. Швидше за все, ви доп’єте напій протягом трьох-чотирьох годин перебування на свіжому повітрі. Додаймо сюди певну кількість годин у дорозі — отримуємо оптимальний результат: шість-десять годин.

Якщо виробник гарантує, що конкретна модель термоса буде здатна зберігати вашу каву або чай гарячими протягом цього часу, можете її замовляти. Головне дотримуйтеся кількох простих правил:

  1. Відкривайте і закривайте термос якомога швидше. Це зменшить теплопередачу і дозволить зберегти гаряче повітря всередині довше, не змішуючи його з холодним вуличним.
  2. Намагайтесь не відкривати термос з гарячим напоєм протягом перших двох годин. По-перше, так чай або кава настояться і будуть мати більш насичений смак. По-друге, вони максимально прогріють внутрішні стінки термоса. Що дозволить йому краще тримати напій у потрібній температурі.

термос

Об’єм чаші термоса

Сьогодні на ринку представлені як доволі компактні моделі термоса (менш ніж на один літр), так і дійсно об’ємні варіанти з чашами на два-три літри чи навіть більше. Підбирайте об’єм, виходячи головним чином з того:

  1. Як багато чаю або каву ви зазвичай п’єте на свіжому повітрі.
  2. На який час вам потрібен термос. Очевидно, що чим довше ви будете перебувати на риболовлі або в поході, тим більшим має бути об’єм чаші.
  3. Скільки людей будуть пити напій з цього ж термосу. Зазвичай для однієї людини під час, наприклад, осінньо-зимової риболовлі вистачає термосів об’ємом півтора літра. А на сім’ю — чаші до двох з половиною літрів.

Інша справа, якщо ви підбираєте термос не для походів чи риболовлі, а для прогулянок містом. У такому разі вистачить більш компактної моделі, об’єм якої не перевищуватиме 500–700 мл.

Відтінок та дизайн термосів

Стиль оформлення термосів підбирайте на ваш смак. Сьогодні на ринку можна знайти як лаконічні моделі у нейтральних відтінках, так і більш яскраві цікаві вироби з написами, принтами, візерунками.

Яскраві термоси вважаються більш універсальним рішенням ще й тому, що їх майже неможливо загубити на природі. Вони будуть виділятися, навіть якщо лишити їх посеред трави або листя. А ще їх не сплутати, якщо ви подорожуєте у великій компанії. Якщо, наприклад, всі інші члени команди візьмуть схожі чорні/сірі термоси, ваш буде вирізнятися.

Інші критерії пошуку термосів

Вище ми розібрали ключові фактори, які допоможуть визначитись з потрібною моделлю термоса. Однак це далеко не все. Поговорімо також про інші характеристики та особливості термосів, які є важливими під час вибору потрібної моделі:

  1. Кількість чашок. Залежить від того, скільки людей питимуть разом з вами напій з термоса. Деякі моделі можуть мати в комплекті додаткові чашки, що робить їх більш привабливими для тих, хто подорожує в компанії друзів або з родичами.
  2. Вага та габарити. Термос має зручно вміщатися в руці та не створювати занадто велику вагу у порожньому стані. Обирайте більш ергономічні моделі, які можна легко складати в рюкзаки та переносити.
  3. Ціна. Вона залежатиме від конкретного виробника, лінійки термосів, а також від об’єму/матеріалів/типу клапана тощо. Лише пам’ятайте, що дійсно якісні моделі, які здатні довго залишати напій гарячим, не можуть коштувати надто дешево..
  4. Додатковий функціонал та можливості. Це можуть бути, наприклад, термоси для дітей з цікавішим дизайном, яскравими кольорами, принтами та безпечнішою конструкцією або наявність клапана, завдяки якому не потрібно постійно відкручувати/закручувати кришку.
  5. Тефлонове покриття. Такі термоси більш захищені від утворення нальоту, через який всередині чаші виникає неприємний запах, що псує смак напоїв. Тефлонове покриття абсолютно екологічне, не впливає на смак кави або чаю та відрізняється простотою в очищенні.

Керуючись перерахованими вище рекомендаціями, ви зможете уникнути поширених помилок під час вибору термоса і знайти дійсно надійну та довговічну модель, яка стане вашим супутником під час прогулянок, поїздок, або навіть риболовлі та походів в гори та на річку.