Як правильно вибрати смартфон для підлітка

Ґаджети потрібні майже всім сучасним дітям для навчання, комунікації та розваг. Проте вибрати оптимальний варіант, який би задовольнив усі потреби, ще й не за всі гроші, досить складно. Для таких випадків потрібно розібратися, яким же має бути смартфон для школяра у 2024 році.
Розмір ґаджета — не найбільший
Хоча здається, що на фаблеті буде набагато краще видно всі навчальні матеріали, усе не так просто. По-перше, у дітей маленькі руки, і тримати в них щось діагоналлю понад 5 дюймів доволі складно. Звичайно, підліткам старшого віку можна вибирати ґаджет трохи більше, але все ще не треба зупинятися на гігантському варіанті. До того ж варто подумати про те, де дитина носитиме свій телефон. Кишені на одягу зазвичай менші, а отже, підліток триматиме ґаджет або в руках, або в сумці, що теж не дуже зручно. Тому бажано перед тим, як купити новий смартфон в інтернет-магазині, «приміряти», де і як дитина зможе його зберігати.
Конструкція має бути захищеною
Батьки можуть бути впевнені, що телефон падатиме, битиметься, дряпатиметься тощо. Тому варто забезпечити підлітка смартфоном, який може «пережити» хоча б мінімальні труднощі в експлуатації. У виборі міцного ґаджету слід звернути увагу на:
- матеріал корпусу — метал, а не пластик;
- скло Gorilla Glass або аналогічне;
- високий рівень захисту від вологи та пилу.
Якщо смартфон не дуже міцний сам по собі, варто придбати протиударний чохол. Зазвичай вони мають укріплені кути, що запобігає появі тріщин на екрані після падіння ребром.
Хороший акумулятор
Підліток забуватиме підзаряджати ґаджет, тому варто подбати, щоби він був на зв’язку довше. Зазвичай ємність батареї залежить від розміру екрана: що він більший, то краще тримає заряд. Проте не варто вибирати моделі з акумуляторами менш як 2500–3000 мА·год. Не зайвою буде функція швидкої зарядки, особливо якщо дитина часто відвідує онлайн-уроки. Ну а в школу можна придбати повербанк, аби бути впевненим, що вона залишиться на зв’язку.
Камера, пам’ять і зв’язок
Ці характеристики можуть різнитися залежно від потреб дитини: одна любить робити багато фото, інша — грати на телефоні та слухати музику. Однак мінімальні характеристики смартфона для підлітка мають бути достатніми, щоб у важливий момент усе працювало добре. ПЗУ телефона зазвичай можна розширити за допомогою карт пам’яті, а ось «оперативку» краще вибирати не менше ніж 2 ГБ — тоді ґаджет добре працюватиме з більшістю програм. Якщо підліток часто вчиться онлайн, треба придбати смартфон з адекватною фронтальною камерою — від 8 Мп. Важливо, щоб дитина залишалася на зв’язку, тому телефон має підтримувати GPS, 3G і, бажано, 4G. Якщо ви живете в регіоні з проблемами в мережі, не зайвим буде подбати про 2 SIM-картки, щоби підліток міг перемикатися між ними за потреби.