Як уберегти здоров’я очей та що варто знати

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я приблизно 250 млн жителів Землі мають проблеми із зором. Невтішні дані й щодо дитячих захворювань. Приблизно 19 млн малюків у всьому світі не можуть вести повноцінне життя. Лікувати такі порушення складно, вкрай важко відновити зір повністю. Розберімося, що можна зробити для уникнення таких проблем.
Поради на кожен день
Профілактика — це найкращий спосіб уникнути будь-якого захворювання. Люди займаються фізичною активністю, щоб мати розвинені м’язи. Дбають про зуби, щоб не псувалася емаль. Та часто навіть не замислюються, що так само можуть піклуватися про свої очі. Дорослим і дітям варто дотримуватися простих порад, які допоможуть зберегти зір:
- дозовано користуватися комп’ютером і гаджетами;
- дотримуватися режиму дня та спати до восьми годин на добу;
- виконувати вправи для розслаблення очей;
- носити окуляри відповідно до рекомендацій лікаря;
- оснастити приміщення додатковими джерелами світла;
- використовувати якісні сонячні окуляри влітку.
Здоров’я очей тісно пов’язане зі збалансованим харчуванням. До раціону мають входити овочі та фрукти, багаті вітаміном С. Не варто забувати про горіхи, періодично вживати жирну рибу та червоне м’ясо. Якщо виникає погіршення зору в малюка, допоможе дитяча офтальмологія у Львові, де розташовані найкращі клініки країни. Що раніше батьки звернуться по допомогу до фахівців, то кращого результату реабілітації можна очікувати.
Тривожні сигнали
Зниження гостроти зору в різних людей відбувається з неоднаковою швидкістю. Інколи предмети поступово втрачають чіткі контури, стає важко читати, виникає сухість в очах. Та в деяких пацієнтів офтальмологічних лікарень погіршення цієї функції трапляється стрімко. Якщо дорослі люди розуміють появу проблеми, діти зазвичай не можуть розпізнати перші симптоми зниження зору. Батькам варто звернути увагу на такі особливості поведінки малюка:
- нахиляє голову для фокусування на предметі;
- близько до очей підносить іграшки чи ґаджет;
- сідає впритул біля телевізора;
- примружується чи скаржиться на розмитість зображення.
Біль в очах, сльозовиділення, почервоніння сигналізують про потребу негайно звернутися по допомогу до спеціаліста. У ранньому віці коригувати зір простіше, ніж у дорослих чи літніх пацієнтів. Понад 80% патологій, виявлений у дітей, піддаються подальшому лікуванню.