Як зрозуміти, що у ваших стосунках не все гаразд?

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Коли стосунки тільки-но починаються й обоє партнерів перебувають у стані безумовної закоханості, здається, що так приємно та легко буде завжди. Однак рано чи пізно приходить момент, коли розумієш: казка закінчилася. Звичайно, ідеальних стосунків не існує — між усіма іноді виникають непорозуміння, сварки. Та де проходить межа між «нормально» та «ненормально»? За якими ознаками можна зрозуміти, що у вашої пари здорові стосунки, і що робити, коли не все гаразд?

Нездорові стосунки: вирішувати проблему самостійно чи звернутися до психолога?

Є чимало міфів про те, що таке здорові стосунки. Хтось під цим поняттям розуміє вічне кохання. Для когось «справжнім» проявом почуттів є самопожертва. Хтось упевнений, що шлях до щастя обов’язково потрібно вистраждати, заслужити. Ще хтось вірить: здорові стосунки — це повна відсутність конфліктів. Насправді жодне з цих визначень не має нічого спільного з тим, що психологи називають здоровими взаєминами.

Здорові стосунки в парі — це коли партнери не закривають очі на проблеми, а вирішують їх, не ведуть рахунок «я тобі — ти мені», довіряють одне одному, а не гноблять безпідставними підозрами, ревнощами, перевірками.

Натомість взаємини аж ніяк не назвеш здоровими, якщо:

  • партнери не здатні вести конструктивний діалог;
  • один із пари чи одразу обоє постійно незадоволені стосунками, мають претензії до партнера;
  • конфлікт затягнувся на тривалий час, його ніяк не вдається вирішити;
  • відбулася подія, яка вплинула на психоемоційний стан одного з партнерів, у результаті чого стосунки погіршилися.

Чимало пар, опинившись у схожих ситуаціях, продовжують жити за старим сценарієм, що тільки погіршує стосунки та зрештою призводить до розставання. Між іншим, у більшості випадків проблеми пари можна вирішити. Але для цього не обійтися без професійної допомоги психотерапевта.

Сеанс психотерапії допомагає партнерам розібрати у собі, виявити справжні причини конфліктних ситуацій, які часто ховаються у підсвідомості, а також виробити нову модель поведінки для побудови кращих — здорових стосунків.

Де шукати хорошого психотерапевта?

Найлегший спосіб знайти фахівця із психотерапії — через платформу pleso.me. Це сервіс пошуку психотерапевтів, які консультують онлайн. У базі даних платформи зібрано понад 100 фахівців. Щоб стати членом команди, психотерапевт повинен мати багатий практичний досвід роботи, володіти низкою професійних та особистісних якостей. Фахівці pleso знають свою справу та вміють допомогти клієнтам.

Тож якщо відчуваєте, що стосунки дали тріщину, не чекайте, коли вже буде пізно. Дозвольте фахівцю допомогти. Тим паче, що консультація психотерапевтів pleso проходить онлайн, а місце й час сеансу вибираєте ви.