Які проблеми вирішує хірургія?

Лікар-хірург займається профілактикою, діагностикою та лікуванням широкого спектра захворювань. Сюди входять хвороби органів шлунково-кишкового тракту, патології черевної стінки, хірургічні проблеми в ділянці голови, шиї та кінцівок, гнійно-запальні процеси на шкірі. Ці захворювання часто протікають гостро і потребують негайної медичної допомоги, хоча іноді трапляється їхній безсимптомний перебіг. Другий варіант навіть небезпечніший, оскільки пацієнт тривалий час може не помічати проблему і звертається до лікаря на стадії, що важко піддається лікуванню.
Щоб цього не сталося, кожна людина повинна періодично приходити на профілактичні огляди до лікаря. Досвідчений хірург у Дніпрі зможе вчасно помітити небезпечні симптоми і вжити заходів. Знайти такого фахівця ви можете в Daily Medical – медичному центрі, оснащеному найсучаснішим обладнанням для діагностики та лікування.
З якими проблемами зазвичай ідуть до хірурга?
Щоб відповісти на запитання, що лікує хірург, потрібно розглянути основні симптоми хірургічних патологій:
- різкий біль у животі;
- випинання грижі;
- порушення травлення і просування їжі по кишечнику;
- здуття живота;
- шлункові або кишкові кровотечі;
- порушення трофіки м’яких тканин кінцівок;
- гнійно-запальні процеси на шкірі.
Ці стани, як і будь-які важкі травми, є приводом негайно звернутися до лікаря-хірурга, який може діагностувати й вилікувати такі захворювання:
- патології вен і артерій;
- грижі;
- переломи, удари, розтягнення;
- розриви внутрішніх органів;
- опіки, обмороження;
- хвороби внутрішніх органів, що супроводжуються утворенням спайок, каменів, непрохідності;
- сепсис;
- гнійні запалення на шкірі.
Що діагностує хірург?
Тепер розглянемо, які захворювання діагностує хірург. Одразу зазначимо, що сучасна апаратура дає змогу поставити безпомилковий діагноз навіть у найскладніших випадках. Крім стандартного огляду пацієнта з використанням пальпації, перкусії, аускультації, лікар скеровує його на здачу аналізів і додаткові обстеження:
- УЗД;
- КТ або МРТ;
- рентгенодіагностика (у т.ч. із введенням контрастної речовини);
- ендоскопічні дослідження.
Оцінивши результати обстежень, хірург може швидко і точно діагностувати будь-яку хірургічну патологію – грижу, жовчнокам’яну хворобу, панкреатит, кишкову непрохідність і багато інших.
Причини для хірургічного втручання
Розглянемо, в яких випадках вдаються до хірургічного втручання. У разі невідкладних станів (складні переломи, внутрішні кровотечі, апендицит, непрохідність кишківника) воно має виконуватися негайно, інакше життя пацієнта здається під загрозою. Також хірургічні операції проводяться планово, якщо стан хворого це допускає. Йдеться про такі втручання:
- герніопластика – хірургічне лікування гриж передньої черевної стінки;
- лікування багатьох захворювань внутрішніх органів (жовчнокам’яної хвороби, панкреатиту, видалення доброякісних новоутворень тощо);
- заміна суглобів;
- інфекційні ураження шкіри та м’яких тканин.
У сучасних медичних клініках більшість операцій сьогодні проводять за допомогою ендоскопічних методик. Це менш травматично для пацієнта і дає йому змогу максимально швидко повернутися до нормального життя.