Власників знищеного чи пошкодженого майна планують звільнити від податку на нерухомість

Власників знищеного чи пошкодженого майна планують звільнити від податку на нерухомість

Власників знищеного чи пошкодженого майна планують звільнити від податку на нерухомість

Законопроєкт про внесення відповідних змін до Податкового кодексу України зареєстрований у ВР.

У Податковому кодексі пропонується закріпити норму про ненарахування та несплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, починаючи з місяця, коли сталося руйнування об’єкта. Це має підтверджуватися актом огляду об’єкта, складеного органом державної влади (наприклад, ДСНС України чи її територіальним органом) чи органом місцевого самоврядування.

Як йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону, відповідно до чинних норм Податкового кодексу, податок на нерухоме майно обчислюється на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно або на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт. Однак в умовах війни не враховується те, що об’єкт повністю або частково став непридатним для використання з дати знищення або пошкодження. А підготовка документів для внесення змін до відомостей у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно чи до документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт, для цілей перегляду податкових зобов’язань затягується на тривалий строк.

Метою законопроєкту є забезпечення справедливого підходу до визначення періоду, з якого має припинятися нарахування та сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що було знищено чи пошкоджено в результаті збройної агресії російської федерації, а також незалежно від включення відповідної території до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та територій тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, оскільки руйнувань внаслідок ракетних обстрілів зазнають об’єкти по всій території України.