Кам’янське відновлює братерські відносини з польським Кельце

Поділитись:
WhatsApp
Viber

У вівторок, 11 жовтня, мер нашого міста разом зі своїми підлеглими провів онлайн-перемовини з президентом (мером) польського міста Кельце, колишнім членом Європарламенту Богданом Вентою, з питань відновлення братерських відносин між нашими містами.

Одразу зазначимо, до недавньої пори наші міста вважалися побратимами ще з 1997 року, але при перевірці документації з обох сторін виявилося, що у той час договори були оформлені неналежним чином.

Андрій Білоусов подякував польському народові за допомогу, яку їхня країна надає з самого початку російської агресії проти України. Розповів, як сьогодні наше місто допомагає військовим, армії, переселенцям, наскільки в нас розвинений волонтерський рух. 

«Викликів дуже багато, але ми їх долаємо та рухаємось далі – у місті розвивається медицина, освіта, спорт та інші напрями. Тобто, попри все, ми на місці не стоїмо.

Ми усвідомлюємо, що шлях нашої країни до Європи нелегкий. Але ми повинні його пройти, тому що, коли закінчиться війна, ми залишаємося в своїй локації, але рух буде в іншому напрямку. Через Кам’янське проходять автомобільні та залізничні шляхи із заходу на схід, відстань до окупованих територій складає 150-250 км, тому місто може стати логістичним хабом для наших партнерів. Європейські країни, центральні та західні регіони України будуть допомагати відновлювати постраждалі райони, і наше місто буде у цьому брати безпосередню участь.

У нас є людський ресурс, є бажання діяти, але недостатньо досвіду європейської інтеграції. І  звертаємося до вас за допомогою в цьому питанні. Поляки пройшли шлях інтеграції до Європи і ми вважаємо, що у вас багато чому можна навчитися.

Ми слідкуємо за розвитком партнерських стосунків між Кельце і українськими містами. Ці стосунки мотивують до розвитку і ми би хотіли з вашим містом працювати в даному форматі»,  – повідомив Андрій Білоусов. 

Міський голова запропонував полякам співробітництво за наступними напрямами:

  • обмін освітянськими методами та формами навчання,
  • професійно-технічне навчання робітничим професіям,
  • культурний обмін,
  • молодіжний рух,
  • створення логістичного центру з відновлення зруйнованих регіонів,
  • створення бізнес-інкубатору.

За підсумками зустрічі було вирішено розпочати спільні проєкти, які дозволять поновити братерськи відносини між нашими містами, якщо відповідну документацію реанімувати не вдасться.

До речі, нагадаємо, що братерські відносини із білоруським (країна, що допомагає росіянам нас атакувати) Бобруйськом і нашим містом були розірвані ще у червні цього року.