Ляльковий театр для дітлахів відкриється після ремонту малої сцени у Кам’янському

Поділитись:
WhatsApp
Viber

На березневій сесії Кам’янської міськради депутати підтримали рішення про прийняття з державної у комунальну власність історичної будівлі інженерного клубу, що більш відома містянам як музей ДМК.

Частина експонатів з цього музею поповнила Музей історії міста, а саму будівлю, як ми писали раніше, передали на баланс академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки.

Під час робочої поїздки міського голови на цей об’єкт стало відомо більше подробиць про подальшу долю цього пам’ятника архітектури. Вже до кінця року тут будуть проведені ремонтні роботи, об’єкт матиме назву «мала сцена театру», і тут проводитимуть лялькові вистави для дітлахів.

«5 років тому ми прийняли у комунальну власність занедбану будівлю ПК Горького, яка не використовувалась понад 12 років. Разом з театром ми привели її до ладу, зараз там знаходиться друга сцена театру, багато дитячих гуртків, які користуються попитом серед містян. Цю будівлю ми також плануємо привести до ладу вже до кінця цього року, для того щоб наші мешканці, що люблять театр, змогли приїжджати сюди зі своїми дітьми», – повідомив міський голова Андрій Білоусов. 

Серед першочергових завдань, які були поставлені перед виконавцями – зберегти максимально ефективно подачу до будівлі тепло-, водо- та електропостачання. Після завершення оформлення всіх документів тут розпочнеться ремонт. Частково його виконає місто, частково – сам театр.

«Історична будівля інженерного клубу – це одна з перлин Кам’янського, пам’ятник архітектури, який ми зобов’язані оберігати і наповнювати життям. Влада міста довірила нам цю важливу місію.

Понад двадцять років тому я прийняла Театр імені Лесі Українки не в найкращому стані. Сьогодні це культурний центр Кам’янського. Всі пам’ятають колишній Палац культури імені Горького і його занепад. Разом із владою міста й особисто з Андрієм Леонідовичем ми вдихнули в нього життя. Зараз це Нова сцена театру, де відбуваються вистави, міські заходи, концерти, навчаються діти Творчої майстерні «Гармонія», проходять виставки митців. Так само повинен працювати на радість кам’янчанам колишній інженерний клуб», – впевнена директор академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки  Маргарита Кудіна.

«Восени, сподіваюся, розпочнеться повноцінна робота. Унікальний стиль архітектури, акустика, естетична концепція цієї будівлі були ретельно розроблені саме для проведення мистецьких заходів. Ми повинні використати ці можливості з найбільшою користю. Звісно, війна вносить у наші плани свої корективи, але ми не маємо наміру здаватися. Я впевнена, що у цей складний час мистецтво, театр необхідні людям. Тут є простір і для втілення нових форм творчості, експериментальних вистав. Для маленьких глядачів створимо ляльковий театр», – підкреслила директорка театру.

Трохи у підвислому стані наразі залишається подальша доля меморіалу загиблим під час Другої світової війни заводчанам і відомого (та занедбаного) паровозу. Їх, скоріш за все, виведуть зі статусу пам’яток. А сам Музей просто неба вже розбирають співробітники «Каметсталі». Його подальша доля невідома.