Рада прийняла за основу законопроєкт щодо вдосконалення відповідальності за зараження інфекційними хворобами

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт щодо вдосконалення кримінальної відповідальності за зараження інфекційними хворобами або інфікування їх збудниками.

Документ передбачає декриміналізацію ВІЛ-інфекції для осіб, які отримують терапію та не становлять загрози зараження, уточнює санкції за зараження венеричними хворобами, а також вводить відповідальність за умисне інфікування особливо небезпечними хворобами.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, він має на меті «підвищення ефективності кримінально-правового захисту здоров’я людей, протидію розповсюдженню інфекційних захворювань, а також усунення дискримінації за станом здоров’я».

Крім цього, законопроєкт покликаний виконати взяті Україною міжнародні зобов’язання в частині приведення національного законодавства у відповідність до стандартів ЄС.

Законопроєктом, зокрема, пропонується запровадити покарання за зараження особливо небезпечною інфекційною хворобою або інфікування збудником особливо небезпечної інфекційної хвороби шляхом внесення відповідних змін до ст. 121 ККУ (умисне тяжке тілесне ушкодження), яка передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Карати за зараження іншої особи венеричною хворобою особою, яка знала про наявність у неї цієї хвороби, пропонується лише у випадку, якщо це призвело до тривалого розладу здоров’я. Відповідні зміни мають бути внесені до ст. 133 ККУ.

«Запропоновані зміни сприятимуть зменшенню ризиків розповсюдження ВІЛ/СНІДУ та інших інфекційних хвороб, а також нададуть змогу ВІЛ-позитивним людям, людям, які хворіють на СНІД, або страждають на венеричні хвороби, зосередити свої зусилля саме на лікуванні та якості власного життя, а не боротьбі зі страхами бути покараними», — впевнені автори документу.