Рада у першому читанні підтримала запровадження кримінальної відповідальності за незаконну мобілізацію

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт щодо запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинені керівниками ТЦК та головами та членами ВЛК.

За умисне порушення порядку проведення ВЛК він передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. А за порушення порядку призову громадянина на службу службове обмеження на строк до двох років або позбавлення волі на строк до п’яти років.

Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, за основу проголосували 273 нардепи.

Законопроєктом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новими статтями 337-1 «Порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи) для визначення придатності за станом здоров’я до військової служби» та 426-2 «Порушення військовою службовою особою порядку призову (прийняття) громадян на військову службу», а також розширити перелік суб’єктів корупційного кримінального правопорушення, передбаченого статтею 368-5 («Незаконне збагачення») ККУ і включити до нього голів та їхніх заступників, членів та секретарів позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій або лікарсько-льотних комісій.

Зокрема, кримінальна відповідальність встановлюється для:

  • голів та членів ВЛК за умисне порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи) для визначення придатності до військової служби, що призвело як до незаконного призову громадян на військову службу, так і до їх ухилення (звільнення) від військової служби. Під час воєнного стану за такі дії таким службовим особам буде загрожувати позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 року до 3 років;
  • посадових осіб ТЦК за порушення порядку призову громадян на військову службу, що призвело до умисного їх призову або ухилення від військової служби. За такі дії, вчинені в умовах воєнного стану, – їм буде загрожувати позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 року до 3 років.