Верховна Рада підтримала законопроєкт про створення Військової поліції у першому читанні

Військова поліція буде наділена повноваженнями тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць та автомобільних доріг, зупиняти і проводити поверхневу перевірку транспортних засобів і перевіряти документи на право користування та керування ними у водіїв, а також, у невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, – проникати до житла чи до іншого володіння особи.
Верховна Рада 19 червня підтримала у першому читанні законопроєкт про створення Військової поліції – військового формування з правоохоронними функціями, призначенням якого є забезпечення правопорядку і військової дисципліни у Міністерстві оборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту. За це проголосували 247 народних депутатів.
Військова поліція здійснюватиме попередження, виявлення та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень у Міністерстві оборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту, виконуватиме завдання із розшуку та затримання військовослужбовців у випадках, визначених законом, а також займатиметься розшуком військовослужбовців, які зникли безвісти.
Крім цього, Військова поліція буде здійснювати провадження у справах про адміністративні правопорушення, віднесені законом до її компетенції, та оперативно-розшукову діяльність.
За невиконання вимог подання чи інших законних вимог посадових осіб Військової поліції зможуть штрафувати до 17 000 грн. Відповідні норми передбачає законопроєкт про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексу щодо запровадження діяльності Військової поліції, який також було схвалено в першому читанні Верховною Радою. Цим законопроєктом до КУпАП вводиться нова стаття «Невиконання законних вимог посадових осіб Військової поліції».