Верховна Рада прийняла закон про приєднання Фонду соціального страхування до Пенсійного фонду України

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Верховна Рада прийняла нову редакцію закону про загальнообов’язкове державне соціальне страхування та визначила Пенсійний фонд уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку, об’єднавши адміністративні структури Фонду соціального страхування та Пенсійного фонду.

Як запевнила Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, з прийняттям нового Закону усі пенсійні та страхові виплати, а також соціальні послуги, які потерпілі на виробництві та члени їх сімей на сьогодні отримують від ФССУ зберігаються, а в деяких випадках – збільшуються.

При цьому Закон змінює орган, який адмініструватиме вищевказані виплати: з 1 січня 2023 року ним буде Пенсійний фонд України. Для цього передбачається проведення реорганізації діяльності ФССУ та управління його виконавчої дирекції шляхом приєднання до Пенсійного фонду України. 

Голова Комітету впевнена, що об’єднання адміністративних структур ПФУ та ФССУ не лише скоротить видатки на їх діяльність, а й підвищить якість та виконання основних завдань, пов’язаних із соціальними виплатами, таких як: допомога на випадок тимчасової непрацездатності, допомога по вагітності та пологах та інше. За підрахунками авторів законопроекту, за рахунок, зокрема, об’єднання споріднених функцій фондів та інформатизації системи страхування, економія страхових коштів становитиме 2,44 мільярду гривень на рік, в тому числі адміністративно-господарських видатків – 1,6 млрд грн (покривається ПФ) та видатків на лікування/реабілітацію – 1,12 млрд грн (покривається НСЗУ та Фондом соцзахисту осіб з інвалідністю).

«Фонд соціального страхування здійснював свою діяльність фактично безконтрольно. Держава не мала можливості впливати ні на оперативну діяльність Фонду, ні на стратегічне планування роботи Фонду, не могла здійснювати контроль за використанням коштів громадян в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Водночас держава систематично надавала дотації Фонду, щоб вирівняти його фінансовий стан і забезпечити обов’язки перед страхувальниками. Тільки Пенсійний фонд має 100-відсоткове управління державою. Тож, завдяки рішенню парламенту держава встановить контроль за використанням та ефективним управлінням публічних фінансів в інтересах громади», – резюмувала Галина Третьякова.