ВР прийняла за основу законопроєкт про можливість добровільної мобілізації в’язнів

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Верховна Рада 10 квітня 281 голосом підтримала за основу з доопрацюванням законопроєкт, що дозволить певним категоріям ув’язнених служити в ЗСУ. Проєктом закону передбачено надання можливості служити засудженим за нетяжкими статтями.

Як повідомила співавторка законопроєкту, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, документ було розроблено за ініціативи військових, Міністерства оборони України, Міністерства юстиції України та Генерального штабу ЗСУ.

За її словами, для участі у бойових діях засуджений має відповідати вимогам до проходження військової служби в окремих спеціалізованих підрозділах і військових частинах:

  • Для початку ув’язнений має подати відповідну заяву на проходження військової служби до установи, де відбуває покарання.
  • Після цього пройти медогляд у в’язниці і лише тоді його дані потрапляють до ТЦК, де військова частина розглядає можливість мобілізації.
  • Після рішення ТЦК відбувається перевірка у військово-лікарської комісії, і лише за умови, якщо фізіологічно-психічний стан ув’язненого відповідає вимогам, його заява разом з пакетом документів надходить до суду, який приймає рішення: задовільне, або ні.
  • Якщо рішення суду позитивне, Нацгвардія доставляє засудженого до ТЦК, де формують відповідні спеціалізовані підрозділи військових частин.

Адміністративний нагляд за такими звільненими здійснюватиметься командиром військової частини, куди вони потрапляють. А ще ці люди будуть взяті на окремий облік у військовій частині.

Олена Шуляк наголосила, що мобілізації не підлягатимуть ув’язнені, які:

  • скоїли злочини проти основ національної безпеки України;
  • скоїли умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане із зґвалтуванням;
  • засуджені за сексуальне насильство;
  • мають судимість за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-156-1, 258-258-6, частиною четвертою статті 286-1 Кримінального кодексу України, якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку.

«Суспільство повинно розуміти, що не всі, хто знаходиться за ґратами, є кримінально-асоціальними елементами. Багато серед ув’язнених опинився за ґратами через ДТП або фінансові злочини, багато з них писали сотні листів з проханням дозволити захищати батьківщину, адже мають бойовий досвід», зазначила депутатка.