Ввести покарання за образу військовослужбовців пропонують у Верховній Раді

Поділитись:
WhatsApp
Viber

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань посилення правового захисту військовослужбовців.

Ним пропонується доповнити КУпАП статтею 185-16 «Неповага до військовослужбовця Збройних Сил України та інших військових формувань», яка передбачає, що за публічно виявлену по відношенню до військовослужбовців образу, образливе чіпляння до них чи перешкоджання реалізації ними своїх прав і свобод порушників каратимуть штрафом від 3400 до 5100 гривень, громадськими роботами на строк від 50 до 60 годин, виправними роботами на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку, суспільно-корисними роботами на строк від 240 до 360 днів,  або навіть арештом на строк до 15 діб.

«Упродовж дев’яти останніх років військовослужбовці Збройних Сил та інших військових формувань України, відстоюючи її незалежність, самовіддано виконують конституційний обов’язок, демонструють високий професіоналізм і патріотизм, проявляють зразки мужності, героїзму та самопожертви. Сьогодні на передовій новітньої російсько-української війни саме від цих героїчних людей в погонах залежить доля та майбутнє нашої країни. У знак вдячності за це українське суспільство, у тому числі державні інституції всіх рівнів, всі громадяни мають шанобливо ставитися до своїх Захисників і Героїв, проявляти вдячність, повагу та опікуватися усіма їхніми життєвими проблемами.

Тому абсолютно не сприймаються, на жаль, непоодинокі приклади бюрократичних перешкод, які доводиться проходити пораненим військовим в тилу, конфлікти у громадському транспорті, коли приватний перевізник відмовляється забезпечувати право учасника бойових дій на пільговий проїзд і примусово висаджує його з маршрутного таксі, інші факти умисної неповаги, образ наших захисників чи перешкоджання реалізації ними своїх прав і свобод.

Метою і завданням прийняття цього законопроекту є посилення правового захисту військовослужбовців шляхом встановлення юридичної відповідальності громадян за прояв таких негативних явищ, як злісна непокора, образа, образливе чіпляння у стосунках з військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань, перешкоджання реалізації ними своїх прав і свобод, а також запобігання таким негативним явищам у суспільстві», – зазначає у пояснювальній записці автор законопроєкту Федір Веніславський.