Здобувачів не першої вищої освіти планують позбавити права на відстрочку від служби

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Нововведення можуть також торкнутися людей, які «не мають і не мали реальних медичних показань» для отримання групи інвалідності, але якимось чином її отримали.

Про плани внести до законодавства зміни, які унеможливлять використання здобуття вищої освіти як способу уникнути служби, в розширеному інтерв’ю «Українським новинам» повідомив представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський.

За його словами, підставу для відстрочки абсолютно справедливо в умовах війни обмежити однією вищою освітою (першою).

«Це те, що потребує редагування, оскільки ми розуміємо, що є зловживання. Це також набирає масового прояву. З перших днів війни, ви ж пам’ятаєте, ми про це говорили, різко збільшилась кількість абітурієнтів 30-35, котрі почали раптом здобувати знання на денній формі навчання. З точки зору законодавства таке право передбачено. Людина навчається на денній формі у будь-якому віці і має право на відстрочку. Навіть в багатьох закордонних вищих навчальних закладах відкрили цілі факультети, тому що це заробляння грошей, та і в Україні також почали відкривати. Я думаю, що абсолютно справедливо в умовах війни обмежити (право на відстрочку – прим. ред.) однією вищою освітою. Якщо людина здобуває третю, четверту вищу освіту, то це точно не може бути підставою для відстрочки під час воєнного стану», – сказав Веніславський.

Крім того, шпаринка може закритися для тих, хто отримав групу інвалідності, не маючі для цього реальних підстав.

«Гарні юристи шукають завжди можливості для неоднозначного тлумачення законодавства. Найбільш поширена практика після «опікунів» – це коли люди, які не мають і не мали медичних показань для того, щоб отримати певну групу інвалідності, але її отримують. Це також набирає масового прояву», – повідомив Федір Веніславський.

Як планують діяти в останньому випадку – представник президента у ВР не повідомив.