Жінки, узяті на військовий облік, не зможуть вільно виїздити за кордон

Поділитись:
WhatsApp
Viber

З 1 жовтня жінки низки професій повинні стати на військовий облік. Наразі у списку, затвердженому наказом Міноборони, значиться 14 спеціальностей. Як наголосив юрист Міністерства оборони Володимир Смілка, на військовозобов’язаних жінок розповсюджуються такі ж самі обмеження, що і на чоловіків. Зокрема, вони не можуть виїздити за кордон під час воєнного стану.

«Оскільки ми наближаємося до стандартів НАТО, ми ідемо до них не тільки у зброї, але і в обліку військовому. Цей облік однаковий як для жінок, так і для чоловіків. Вони збирають необхідні документи і звертаються до керівника свого підприємства, направляються у територіальні центри комплектування», – сказав він.

Жінкам для військового обліку потрібні такі ж документи, що й чоловікам: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтва про шлюб та народження дітей, диплом і довідка з місця роботи із зазначенням спеціальності. Штрафувати за невиконання наказу до кінця року жінок не будуть.

«Кожна жінка, яка закінчує навчальний заклад за відповідною спеціальністю, здобула якийсь фах. За цим фахом, якщо він передбачений в наказі, вона зобов’язана з’явитися в територіальний центр комплектування для взяття на облік. Якщо жінка працює за таким фахом, але не має відповідної освіти, вона також може направлятися роботодавцем на військовий облік», – пояснив Володимир Смілка.

Нагадаємо, що раніше заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомляла, що в державі немає необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку, тому Головне управління персоналу Генштабу ЗСУ запропонувало скоротити перелік спеціальностей (професій), після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, зробити постановку на військовий облік жінок добровільною та розпочати її не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду.